Life Style
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai's house

3 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Ai's house Empty Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Sam Aug 22, 2009 3:53 pm

Stateam pe pat uitandu-ma la tv.M-am dat jos din pat plictisindu-ma de tv asa ca m-am dus la bucatarie sa'mi iau o inghetata.Cand sa intru in camera m-am impiedicat de pragul usii cazand chiar in nas facandu-ma numai inghetata pe fata:
-Oh nu...ce tampenie de prag...acu si-a gasit sa'mi puna piedica...Spun eu incepand sa ma curat de inghetata
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Dum Aug 23, 2009 12:45 pm

Veneam incarcat de la cumparaturi. Pentru prima data in viata cumparaturile ma obosisera complet. Am aflat ca se mutase cineva nou in bloc si aveam de gand sa aflu cine. Persoana respectiva statea cu un etaj mai jos. Am luat-o pe hol si am ajuns in dreptul unei usei. Am lasag plasele jos si am batut la usa.
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Dum Aug 23, 2009 12:55 pm

Veneam din oras. Imi cumparasem un capodastru nou pentru ca celalalt mi se stricase. AM intrat in bloc si am luat in sus pe scari. L-am vazut cpe Uruha cu o gramada de pungi in jurul lui, stand in fata unei usi si probabil, asteptand sa ii fie deschisa. M-am dus la el.
-Buna, Uru! l-am strigat incantat. Ce faci?
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Dum Aug 23, 2009 1:15 pm

Ramasesem cu jumate de inghetata pe par dar am deschis pana la urma usa:
''Uuu ce'mi vad ochisorii :]]''Ma gandesc eu analizand fiecare baiat
-Intrati!Scuzati de intarziere,but am avut un mic mare accident
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Dum Aug 23, 2009 1:23 pm

Cat timp asteptam sa mi se deshida, l-am auzit pe SHiba strigandu-ma. M-am intors si m-am uitat la el zambindu-i.
-Buna si tie, Shiba. Ce mai faci?
Intre timp s-a deschis usa. In pragul usii statea o fata cu parul lung si foarte simpatica. Am observata ca avea nghetata in par si am chicotit. M scos un servetel din buzunar si i l-am intins apoi am salutat-o si m-am prezentat
-Hei, eu sunt Uruha.
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Dum Aug 23, 2009 1:27 pm

''Waaaa...daca vrea sa ma omoare,chiar stie cum...'' Am ramas cateva secunde pe ganduri:
-E....Eu...Numesc ma Ai...Am vrut sa zic ca ma numesc Ai...Aveti de gand sa intrati sau...?Spun eu dandu-ma din usa
-Luati un loc si spuneti daca vreti sa va servesc cu ceva!
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Dum Aug 23, 2009 1:36 pm

Am zambit. Ai parea foarte timida. Mi-a luat ceva timp sa-mi dau seama ca numele ei in ja[oneza inseamna dragoste. Asta m-a fcut sa zambesc. mi-am luat plasele de pe jos si am intrat. Avea un apartament foarte dragut si modest. Mi-am lasat plasele pe holul apartamentului si am intrat in sufragereie.
-Eu as vrea....aaa....bere ai? am intrebat-o direct.
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Dum Aug 23, 2009 1:40 pm

Ma uitam zambind la baiat apoi mi-am dat seama ca ma intrebase ceva si am tresarit:
-Sigur,cum sa nu?Spun eu ducandu-ma la frigider aducand o sticla de bere:
-Poftim!Si,cati ani ai?Aa...Daca vreti ceva,bucataria e prima camera la dreapta...
Ma plictisisem voiam sa joc ceva,dar ce?Ma gandeam sa jucam carti dar,nu stiam daca le place si am renuntat la idee.M-am dus pana in bucatarie si mi-am luat un suc de capsuni

Off:Sorry,is cam aiurita azi >.>


Ultima editare efectuata de catre Ai Otsuka in Dum Aug 23, 2009 2:36 pm, editata de 2 ori
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Dum Aug 23, 2009 1:47 pm

Editeaza-ti postarile. Nu ai trei randuri complete.

Ne-a deschis o fata care mi s-a parut foarte simpatica. Imi placae forte mult culoarea parului ei. Era vopsit intr-o nuanta de roscat. Ceva de genul l-am avut si eu cu cativa ani in urma. Se cam balbaia si am vazut ca se uita la Uruha. "Hei, Uruha e al meu!" mi-am spus in gand. Am intrat in casa. Ai incepuse sa vorbeasca cu Uruha, asa ca am tacut din gura. Nu i-am cerut nimic. Doar stateam pe canapea si ii priveam enervat, desi nu am lasat sa se vada asta. Eram un actor bun.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Dum Aug 23, 2009 2:08 pm

Ai parea foarte agitata de cand m-a vazut. Mi-a adus berea, apoi s-a asezat si ea pe un fotoliu in fata mea si a lui Shiba. M-am uitat mirat la el pentru ca nu ii ceruse nimic fetei. Ma simteam putin constrans, dar nu stiam de ce. I-am multumit lui Ai de bere si am luat o gura. Mi-am amintit ca ma intrebase cati ani am.
-Am 19 ani, i-am raspuns mandtru. Tu?
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Dum Aug 23, 2009 2:13 pm

''Cum pisici baltate sa nu ma mai gandesc la el?Waai ce lume...Ochisorii aia...Ai,taci...el bi sau gay...prea dragut ca sa fie...''
-Tot 19...Si stai de mult aici? Il intreb eu evitandu-i privirea ''Poate ca asa uit ochisorii aia...cam greu,dar macar incerc...''
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Dum Aug 23, 2009 2:20 pm

off: Hei, SHiba a spus aia in gand! Am precizat ca a spus-o in gand, nu in soapta! Si ai postat aia inainte ca SHiba sa spuna macar ca Uruha e al lui. XD... Editeaza si tu postul si ai grija data viitoare. Si vezi ca mai ai ceva posturi (sau unul) mai sus pe care trebuie sa le editezi.

on: Observam modul in care Ai se uita la Uruha. Ma simteam total in plus. Urmaream in continuare discutia dintre ei doi, privindu-i ca un soim. Cand facusem sex cu Uruha, mi-a spus ca aceea nu era o aventura, asa ca mi-am intors capul, cercetand camera, in speranta ca vorbea serios. Apoi m-am ridicat de pe canapea si m-am dus spre biroul ei, punand mana pe toate lucrurile care imi ieseau in cale.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Dum Aug 23, 2009 2:22 pm

-Stau de ceva vreme... dar nu de foarte mult timp, i-am raspuns zambind.
Berea era rece si ma racorise complet. Uitase de oboseala si eram cu zambetul pe buze.
Mi-am dat seama ca, de cand am intrat, Shiba n-a scos niciun cuvant. Parea foarte serios. Stiam prea bine ce se petrece in capul lui, iar asta era un motiv foarte bun sa fie serios.
-Ca tot veni vorba de vechime..Shiba, de cat timp stai aici?


Ultima editare efectuata de catre Uruha in Dum Aug 23, 2009 2:28 pm, editata de 1 ori
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Dum Aug 23, 2009 2:26 pm

Nu mai eram atent la discutie. Ma uitam pe la cartile din raftul ei. Apoi mi-am auzit numele si, in cateva secunde, intrebarea lui Uruha a inceput sa capete sens pentru mine.
-De cat timp? De vreo luna si ceva, cred.
Acum ma simteam mai bine pentru ca Uruha ma bagase in seama. Pana la urma, doar de atentia lui aveam nevoie. Nimeni nu mai conta pentru mine, in afara de el.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Dum Aug 23, 2009 2:31 pm

Cand am azuit ce mi-a spus m-am pleostit. De vreo luna si ceva? Puteam sa jur ca sta de mai mult timp.
-"De vreo luna si ceva"?! l-am intrebat mirat.
Daca Shiba statea de vreo luna si ceva aici, ma intrebat de cat stateam eu. Doua saptamani? Trei? Am cazut complet pe ganduri si m-am incruntat. Vroiam neaparat sa aflu de cat timp stateam in acel bloc, dar nu-mi aminteam niciun data in care ma mutasem.
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Dum Aug 23, 2009 2:41 pm

Ma uitam numai in pahar peste cateva minute ridicandu-mi privirea.Bineinteles ca nu ma uitam la Uruha ca era teroare...Ma uitam pe pereti:
-Si,vreti sa jucam ceva?Ca m-am cam plictisit...Alegeti voi jocul,la mine e indiferent >.>
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Dum Aug 23, 2009 2:53 pm

Am dat din umeri. Si mie imi era indiferent ce jucam numai sa facem ceva. Shiba se mai inseninase la fata. Am asteptat sa vad ce zice si el. Ai nu se mai uitase deloc la mine. Ma gandeam ca am intimidat-o. Trebuia s fiu obisnuit cu asta pentru ca si in liceu mereu intimidam fetele si uneori imi era imposibil sa por o conversatie ca lumea cu ele.
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Dum Aug 23, 2009 3:10 pm

Ai ne-a intrebat daca vrem sa jucam carti si ne-a pus sa ne alegem jocul. Sincer, nu prea avaem chef sa joc carti. Mai ales pentru ca ma simteam in plus. Mi-am amintit ca imi cumparasem capodastrul si l-am scos din buzunar. L-am privit putin. Ma gandeam sa plec de-acolo, dar ma intrebam daca era okay. Nu voiam sa il las pe Uruha singur cu Ai. Uruha era al meu.
-Nu am chef de carti, le-am spus plictisit, o nuanta de enervare simtindu-se in vocea mea.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Dum Aug 23, 2009 3:14 pm

Shiba nu avea chef sa joace carti, iar sa joci carti in doi e chiar sec. Am observat ca avea in mana un capodastru, iar asta insemna un singur lucru. Canta la chitara. Am ranjit. Chiar vroiamsa vad cat e de bun la asta. Mi-am mutat privirea spre Ai asteptand sa spuna ceva.
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Lun Aug 24, 2009 2:24 pm

M-am uitat la capodastru zambind.Oare avea chitara la el?Asta era o sansa sa imi dea atentie Uruha...sau nu?Nici io nu stiam ce sa fac dar,mi-am luat luat inima-n dinti si l-am intrebat pe Shiba daca are chitara la el:
-Si,ai chitara la tine?
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Lun Aug 24, 2009 2:29 pm

Ai parea interesata de chitara. Ma intrebam daca si ea canta. Shiba nu avea chitara la el pentru ca as fi observat-o de mult. M-am uitat zambind la Ai si incercand sa-i dau de inteels ca Shiba nu avea chitara la el, dar, sincer sa fiu, mi-as fi dorit sa o fi avut. Mi-am mutat privirea spre Shiba.
-Abia astept sa-mi arati ce stii, i-am spus provocandu-l.
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Lun Aug 24, 2009 2:35 pm

-Hm? Eu? Cu mine vorbiti?
Eram paralel cu discutia, dar auzeam ce spuneam si imi dadeam seama de intelesul cuvintelor abia dup-aia.
-Pai pot sa ma duc s-o aduc, daca vreti.
Nu ma deranja sa cant ceva la chitara. De obicei imi placea sa fiu in centrul actiunii si sa ma laud cu ceva ce stiam bine.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Lun Aug 24, 2009 2:55 pm

-Shiba,daca nu vrei sa te duci pana la tine la apartament,am eu 2 chitari.Daca vrei iti dau una. ''Poate ne mai imprietenim asa...'' Spun eu zambind apoi m-am dus sa aduc chitarile:
-A vazut careva un carnetel pe care scria ''Ai's songs''? Am zis cotrobaind prin camera ''Unde pisici baltate l-am pus?''
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Lun Aug 24, 2009 2:57 pm

M-am uitat razand la Ai.
-Chitari? i-am spus. Nu am auzit de cuvantul asta, "chitari". De "chitare" am auzit.
Apoi cand s-a dus dupa ele si le-am vazut, i-am spus:
-Aha. Astea, draga, se numesc "chitare". Amplificator ai? Sau mi-o dai pe cea acustica?
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Lun Aug 24, 2009 3:20 pm

M-am oprit din cotrobait incepand sa rad:
-Eh le mai pocesc si io,ca nu m-a corectat nimeni si asa mi-a ramas in cap.In fine,am si amplificator...dar is amandoua acustice...Am zis continuand sa cotrobai:
-Mai,da chiar nu l-ati vazut?Ca nu pot canta fara carnetel...Am zis oftand.
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum