Life Style
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Evelline'z room

2 participanți

In jos

Evelline'z room Empty Evelline'z room

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Vin Aug 21, 2009 12:28 pm

Ora 22:45.Ofta.Statea pe pervarzul ferestrei privind putin suparata ceasul de langa ea.Ridica spranceana,in timp ce-si trecu mainile prin par,ochii sa'i studiind cateva clipe ecranul ceasului.Nu se simtea deloc bine.trebuia sa doarma la ora aia?Nici gand!Se ridica rapid in picioare aprinzand becul.Intreaga camera era intoarse pe dos,cutiile de pizza stateau ambrambura pe parchet,cosul de gunoi era plin de cartile pe care le studiase dea lungul anilor,cearceaful era pe lustra iar o parte din garderoba sa care erau fuste,erau aruncate pe sifonier,cam neobservabila.Inspira adanc privind in jur.
"O daaa..Si toate astea intr-o noapte?Nu ma mir daca primeam o medalie pentru toata dezordinea asta.Sau poate..nu e chiar atat de ras..Off..Pe cine incerc sa pacalesc?!"
Se tranti in pat.Nu.Nu dorea sa doarma,mai degraba sa scape din infern,sa incerce sa se gandeasca la o solutie sa scape de monotonie.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Shiba-san Vin Aug 21, 2009 12:58 pm

-Tu esti cea care nu gandeste! i-am strigat.
Vorbeam la telefon cu o fosta prietena. Ma despartisem de ea. Jur ca tipa nu era in toate mintile. Acum ma sunase, chipurile, ca sa vorbim, dar totul s-a transformat intr-o cearta. Veneam din oras, iar ea ma sunase cand eram in bloc. M-am oprit pentru cateva clipe. Cearta se transformase in urlete, iar acum amandoi urlam, dar numai eu ma auzeam in bloc. Nu am realizat ca urlam stand in picioare in fata unei usi.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Vin Aug 21, 2009 1:07 pm

"Ha?Si eu care credeam ca certurile se tineau la miezul noptii.."
Se ridica din pat indreptanduse cu pasi mici catre usa.Era curioasa sa vada a cui e vocea,in special,care era motivul pentru aceste urlete la ora aceasta.
Cum era in asa zisa 'tinuta' de noapte,umbracata intr-o pereche de blugi scurti,isi lua rapid un plovar pe ea,descoperindusi umerii.Ofta.Poate trebuia sa doarma?Dar cum putea cu tipetele alea?Ii era somn?Isi punea prea multe intrebari.
Intr-un final apasa clanta.Deschise usa larg,in timp ce-l examina din privi pe baiatul din fata ei,incercand sa-si dea vorba despre ce este vorba.
-Umm..si cine este cea care nu gandeste?
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Shiba-san Vin Aug 21, 2009 1:12 pm

M-am uitat la fata din fata mea care deschisese usa. Atunci am realizat ca urletele mele se auzeau in toata scara blocului si mai ales in casa acelei fete. Nu i-am mai raspuns fostei mele prietene si am examinat-o pe tipa. Mi-a atras atentia parul ei vopsit mov. Apoi am revenit la prietena mea.
-Stii ceva? Gata! M-am saturat de tine si de principiile tale de rahat! Lasa-ma! am urlat dintr-o data si i-am inchis furios telefonul.
Am lasat capul in jos si am rasuflat de cateva ori. Cred ca eram rosu de furie si eram si foarte tensionat. Am stat asa cateva secunde ca sam a linistesc. Apoi am rasuflat lung si m-am intors catre fata din fata usii.
-Scuze, i-am spus calm. Imi pare rau ca te-am deranjat.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Vin Aug 21, 2009 1:17 pm

Isi rezema spatele de tocul usii punandusi mainile in san,in timp ce zambea plictisita,dar usor amuzata,ascunzand putin acest lucru.
-Nu face nimic.Te inteleg.Uneori fiecare trebue sa ne descarcam odata si-o data.
Isi puemana pe umarul lui,zambind cat de vesela putea sa fie,la ora aia...Daca nu'i pierise cheful de nebuneala sa.
-Oricum....Mai bine decat sa aud tipete decat sa nu aud nimic.Cine putea sa doarma la o ora atat de devreme?
Pentru prima data ora aia i se parea pea..devreme.Surprinzator.Ramasese uimita de vorbele carora le daduse grai,insa mascase toate acestea cu o simpla privire,examinandul.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Shiba-san Vin Aug 21, 2009 1:32 pm

Draguta tipa. M-a scuzat pentru ca urlasem si mi-a spus ca nu face nimic. Nu era chiar ce as fi auzit de la fosti vecini de-ai mei. O plangere sau o critica sa le faci, sa le calci putin pe covor si iemdiat sareau cu gura ca apucatii, de parca cine stie ce facusesi. Totusi, era trecut de zece si era ora de varf. Dar eram foarte nervos.
-Multumesc, i-am spus.
M-am uitat mai bine la ea. M-am decis sa ma prezint.
-Sunt Shiba, i-am spus intinzandu-mi mana in fata ei, sperand ca ei sa nu i se par prea ciudat.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Vin Aug 21, 2009 10:56 pm

Se desprinse cateva clipe de tocul usii,strangandui mana.Daca nu putea sa doarma..mai bine vorbea cu cineva..Cel putin..asa considera.
-Incantata.Evelline dar majoritatea imi spun Eva.
In cateva clipe ii dadu drumul la mana,invitandul inauntru.Nu era o ora perfecta pentru vizite,mai ales ce dezordine facuse in camera,dar totusi..ce ar face singura sa se uite pe pereti?Nu strica putina companie,fiind si noua.
-Poti sa intri,te rog.Nu ar strica putina companie,si asa dabia m-am mutat.
Se dadu cativa pasi inapoi,reintrand la loc in camera sa lasand usa deschisa pentru a intra si acesta.Rasufla.Luase imediat cearceaful ce atarna de lustra,ciufulinduse.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Shiba-san Sam Aug 22, 2009 3:32 am

-Shiba, i-am spus apucandu-i mana. Incatat sa te cunosc.
Am intrat in apartament. Aveam nevoie sa vorbesc cu cineva, nu neaparat despre ce se intamplase, ci, pur si simplu, despre fleacuri, ca sa ma mai calmez. A intrat prima in sufragerie, iar cand am intrat si eu am ramas surprins. Era o dezordine de nedescris, nici macar eu nu faceam atata dezordine. Ea se chinuia sa isi ia cearsaful de pe lustra? Cum naiba ajunsese un cearsaf pe lustra? Fiind mai scunda decat mine, m-am gandit sa o ajut.
-Lasa-ma pe mine, i-am spus, am dat-o la o parte si i-am sules cearsaful de p lustra, iar apoi i l-am intins.
-Frate, am spus ca pentru mine, ce ai facut aici, daca nu sunt prea indiscret?
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 3:36 am

-Sa spunem doar ca...Incercam sa nu ma plictisesc..
Rase usor amuzata.Isi lua cearceaful,impachetandul rapid in timp ce-l puse in sifonier.De ce radea?Putea sa o considere deja ciudata,dar nu prea o interesa acest lucru.Mai degraba..era deja o ciudata.
-Ahh..scuza-ma.Am sa strang imediat.Sti..Asta cred ca e modul meu sa-mi despachetez lucrurile.
Se oprise din ras.Se arunca in genunchi pe parchetul rece,incepand sa-si stranga cutiile de pizza goale,putin cam derutata.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Shiba-san Sam Aug 22, 2009 3:44 am

Eva imi parea foarte amuzanta si ma gandeam ca aveam sa ma distrez cu ea, daca nu era genul acela de ipocrita si fitoasa. Am chicoti scurt si m-am pus in genunchi ajutand-o sa culeaga cutiile de pizza de pe jos.
-Hei, ma ocup eu de astea, i-am spus. Tu vezi cu lucrurile tale.
Era mult mai simplu sa iau eu cutiile ca mai apoi sa le arunc. Ar fi fost aiurea sa ii impachetez eu hainele, as fi parut un nesimtit si un pervers.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 6:29 am

-Umm..mersi frumos.Iti raman recunoscatoare,desi..nu ar trebui sa faci asta.
Se ridica,indreptandusi pentru cateva clipe privirea spre sifonierul sau,sau mai degraba..ce era pe sifonier.Isi sufleca manecile in timp ce umarul stang i se dezgolise,datorita pluovarului care era cam mare pentru ea.Rasufla.Parca se pregatea sa infrunte un taur,chiar si-un bivol,nici decum sa-si impacheteze hainele.
Intr-un final se aproprie de sifonier luandusi in brate toata jumatate sa din garderoba,care majoritatea erau fuste,desi nu le prea purta uneori fiind genul de fata mai baietoasa,mereu sa poarte blugi.Inspira.Nu mai statu pe ganduri si nici nu le mai impacheta.Le arunca in dulap,inchizand mai apoi rapid sifonierul.Rasufla usurata.
-Hiuuu..Daca nu o sa explodeze in seara asta o sa inscriu un nou record!
Isi intoarse privirea spre baiat,ridicand o spranceana.Curioasa din fire,il pofti sa se aseze pe-un fotoliu,in timp ce privirea ii fugise spre parul lui.
-Umm...si cu cine te-ai...certat?
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Shiba-san Sam Aug 22, 2009 6:51 am

M-am asezat pe un fotoliu, imediat ce am dat la o partea o farfurie goala si plina de firimituri de pe maner.
-Cu cine m-am certat? am intrebat putin iritat, amintindu-mi de ea. Pai, cu o idioata, o fosta prietena.
Nu prea aveam chef sa vorbesc despre asta. Tipa cu care vorbisem nu facea decat sa ma infurie.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 10:40 am

-Umm..atunci nu o sa insist despre..subiectul asta.Imi cer scuze ca..ti-am reamintit de fata aceea.
Dupa tonul cu care ii raspunsese la intrebare,parca i se parea Evei ca devenea mai furios,dar oare de ce?Incerca sa-si puna curiozitatea in cui,luand farfuria pe care tanarul o daduse la o parte ducando in bucatarie.Cum se intoarse se aseza pe jos,turceste,in fata masutei din dreptul baiatului.
-Hmm...si cam cati ani ai?
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Evelline'z room Empty Re: Evelline'z room

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum