Life Style
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New apartment, new neighbours xD

2 participanți

In jos

New apartment, new neighbours xD Empty New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Anette Joi Aug 20, 2009 11:39 pm

Primele raze ale soarelui intrara pe geam si incepura sa-mi lumineze chipul adormit. Am cascat larg ducandu-mi mana la gura, dupa care m-am asezat in sezut. M-am scarpinat putin la ochi dupa care m-am ridicat din pat. Aveam o pijamaluta ciudata. Niste panataloni lungi si largi cu niste iepurasi bleu pe iei si un maieu bleu. M-am incaltat cu niste papucei pufosi si albi ( adoram chestiile copilaroase ), m-am dus la bucatarie si mi-am preparat o cafea. Am deschis larg geamul de la bucatarie, era o vreme destul de racoroasa. Aer rece patrundea in camera. M-am asezat la masa si am asteptat sa se raceasca cafeaua.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Shiba-san Vin Aug 21, 2009 1:04 pm

Eram in baie. Ma uitam in oglinda si imi puneam lentilele de contact albastre. Atunci am observat ceva. In coltul peretelui meu firisoare umede isi faceau loc, coborand delicat pana jos. M-am infuriat si m-am intrebat cine naiba statea deasupra mea. Nu stiam. Nu-mi cunosteam toti vecinii pentru ca eram nou, asa ca m-am hotarat sa ma duc sa verific. Am urcat un etaj si am batut la usa nervos., asteptand sa-mi fie deschisa.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Anette Vin Aug 21, 2009 1:09 pm

Am auzit ciocanituri. M-am dus rapid la usa sa vad ce s-a intamplat. Am deschis larg usa si m-am uitat la chipul celui care batuse. parea nervos si nu stiam de ce, dar parca imi venea sa-mi cer mii de scuze, dar nu stiam oentru ce. Mi-am lasat privirea in jos.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Shiba-san Vin Aug 21, 2009 1:17 pm

-Buna! i-am spus cu repros. Stiai ca ai o inundatie? Ti s-a spart vreo teava sau ceva?
Uram cand vecinii nu aveau grija de tevile lor. Se intampla tot timpul in vechiul apartament in care stateam cu parintii. Vecinul de deasupra era un betiv, evident, prieten cu tata, si avae deseori inundatii in casa, de aceea peretii nostri incepusera deja sa mucegaiasca de la atata umezeala.Nu voiam sa se intample asta si cu noul apartament.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Anette Vin Aug 21, 2009 1:20 pm

L-am privit revoltata.
-Eu? inundatie? Ti se pare, la mine nu e nicio inundatie, ce tot spui acolo? l-am privit cu rautate. Nu mi se sparsese nicio teava, iar el tipa la mine de parca faptuisem o crima. De ce crezi ca mi s-a spart vreo teava?
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Shiba-san Vin Aug 21, 2009 1:35 pm

-Vrei sa vii la mine sa te uiti in baie? Poate e de la vecinul de sus. Ia du-te si vezi la baie daca si tu ai peretii uzi.
Inundatiile masii! Niciun vecin nu vroia sa recunoasca ca de la el curgea, ca la el se sparsese teava. Chiar daca reuseai sa ii convingi sa mearga macar sa se uite, ei apareau dupa cateva secunde spunand ca nu era de la ei si iti inchideau usa in nas.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 2:50 am

M-am dus la baie sa vad. Intr-adevar uitasem apa deschisa. Dadusem drumu la apa in cada pentru ca vroiam sa fac o baie. uitasem de apa si dadea pe afara. Am inchis apa si m-am dus la usa cu privirea in pamant.
-Um...stii...imi pare foarte rau...i-am spus continuand sa se uite in jos. Era de la mine...Um...de ce nu intri? Daca vrei iti pregatesc o cafea ca sa te simti mai bine...ai sa vezi..o cafea ajuta pe toata lumea. I-am spus zambind jenata. Nu vroiam sa am deja probleme cu vecinii.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Shiba-san Sam Aug 22, 2009 3:28 am

Macar recunoscuse si nu imi raspunsese in scarba, asa ca am decis s-o iert pentru asta.
-Da, imediat. Ma duc sa imi rezolv peretii si vin imediat.
Am dat o fuga pana acasa si m-am sters peretii cum am putut. Nu puteam lasa apa sa se usuce, trebuia sa o stimulez putin, asa ca i-am sters cu un prosop. Apoi am urcat din nou la Anette si am sunat la usa.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 3:30 am

Am deschis usa somnoroasa si l-am invitat inauntru. Continuam sa ma uit in pamant. l-am condus pana in bucatarie unde pregatisem doua cescute cu cafea. I-am intins una lui si ceallata mie. Am inceput sa sorb din cafea...era liniste...apoi am vrut sa-mi cer din nou iertare.
-Stii...chiar imi pare...
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Shiba-san Sam Aug 22, 2009 3:35 am

-Nu-i nimic, i-am taiat-o scurt, apoi am sorbit din cafea. Esti noua aici? i-am zambit.
Parea aiurita. Ma intrebam daca inainte locuise cu parintii asu cu altcineva pentru ca nuparea sa se descurce de una singura. Totusi, inundatie din prima? Apoi m-am intrebat daca nu cumva inca locuieste cu cineva, dar nu am vrut s-o intreb. Nu se cade.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 3:37 am

Am privit jenata in jos incercand sa zambesc.
-Mda...m-am mutat acum o saptamana...si stiu..sunt cam neindemanatica..dar sincer...nu am vrut...sunt stresata de la o vreme si nu pot...sa am grija de toate am raspuns dupa care zambetul de pe chip se sterse pur si simplu.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Shiba-san Sam Aug 22, 2009 3:41 am

Asta insemna ca locuia singura. Stresata? A facut o fata de parca era mai mult deprimata decat stresata. Parea tanara, ma intrebam cati ani avea.
-Daca pot sa te ajut cu ceva... i-am spus.
Eu imi imparteam timpul intre scoala, munca si cantatul la diferite instrumente, asa ca eram destul de ocupat, dar sigur imi puteam face timp si pentru ea si puteam sa o ajut cu apartamentul sau ceva.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 3:47 am

Am zambit vag, dand din cap in sens negativ.
-A nu....e ok...am sa incerc sa-mi revin..oricum, trebuie sa ma apuc serios de treaba...e mai ciudat al apartamnet decat la casa..am spus incand sa chicotesc. Presupun ca se uita la mine ca o ciudata. nu l-am privit deloc cat statea la masa.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Shiba-san Sam Aug 22, 2009 3:49 am

-Nu e mai ciudat. La apartament e mult mai usor decat la casa, ai mai putine treburi de facut. Da' serios, daca vrei sa te ajut cu ceva, o fac cu mare placere. Pe bune.
Nu stiu de ce, dar chiar voiam sa o ajut. Se parea ca nu se descurca deloc cu apartamentul si presupuneam ca statuse la casa inainte. Ei bine, atunci avea sa se plictiseasca la apartament in lipsa treburilor care trebuiau facute zilnic.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 3:53 am

L-am privit in sfarsit in ochi si i-am zambit cald.
-Bun..vad ca tot insisti...pai...daca vrei sa ma ajuti cu ceva o poti face...dar nu stiu cu ce. i-am spus ridicand din umeri nesigura. intr-adevar, inainte locuisem al casa, dar nu locuiam singura. Asa ca treburile casnice erau impartite in jumate.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

New apartment, new neighbours xD Empty Re: New apartment, new neighbours xD

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum