Life Style
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai's house

3 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Mar Aug 25, 2009 3:10 am

Statea si ma uitam la Ai. Decai pana la ura canta si ea la chitara. Ai era foarte agitata ca nu isi gasea carnetelul cu cantece. Totusi, eu simteam ca stateam pe ceva. M-am ridicat sa vad pe ce stau si am vazut un caiet. L-am luat m-am uitat prin el apoi i-am spus lui Ai mandaru
-Se pare ca am dat peste un cait cu cantece. Asta e?
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Mar Aug 25, 2009 3:44 am

Am zambit usurata ''O dat Domnu...'' :
-Multumesc! Am zis uitandu-ma la el apoi dandu-mi o palma peste fata ''Viseaza Ai in continuare,doar viseaza...ca nu ajungi la el nici sa te'mpusti '' Mi-am zis cautand in carnetel o melodie la un moment dat am gasit:
-Incepe tu...''Sa vedem ce stie...poate canta bine Very Happy'' Am zis zambind lasand carnetelul pe masa
-Aaa...Uruha,tu stii sa canti la chitara,nu?


Ultima editare efectuata de catre Ai Otsuka in Mar Aug 25, 2009 6:18 am, editata de 1 ori
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Mar Aug 25, 2009 6:12 am

Editeaza-ti postul. Nu sunt trei randuri complete.

-Amplificator la chitara acustica? P-ala il folosesti pentru scena cand tebuie sa canti tare. Intr-o camera ca asta nu ai nevoie de amplificator, decat daca vrei sa spargi timpanele celor care se afla in ea, i-am spus ironic.
Am luat o chitara, m-am asezat langa Uruha pe canapea si am inceput sa cant. M-am gandit ca, daca tot avaem capodastrul la mine, puteam sa il folosesc, asa ca l-am scos din nou din buzunar si l-am fixat pe griful chitarei. Capodastrul nu facea altceva decat sa te faca sa canti mai sus, asa ca nu era mare lucru, dar eram incantat ca mi-l cumparasem.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Mar Aug 25, 2009 6:42 am

-Am zis ca am si amplificator nu ca trebuie sa-l folosesti,in fine...''STOOOP...nu langa Uruha =]]]] da'te oleaca mai hacana :]]''Mi-am zis in gand.Peste ceva timp Shiba terminase de cantat iar eu am sarit de pe scaun ca o disperata sa'i zic ca mi-a placut:
-Tare!Canti super bine!Apropo de la ce varsta ai inceput sa canti la chitara?L-am intrebat curioasa pe Shiba
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Mar Aug 25, 2009 6:45 am

Ai parea foarte tensionata si stiam de ce: pentru ca ma asezasem langa Uruha.
-De la ce varsta? Pai, nu mai stiu. De pe la 12 ani, cam asa. Tu stii sa canti? Am intrebat-o pe Ai si i-am intins chitara din mana mea. Din moment ce avea doua chitare, sigur stia sa si cante si voiam sa aud de ce e in stare.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Mar Aug 25, 2009 7:10 am

Ma chinuiam sa zambesc vazand ca Shiba nu se dadea de-acolo:
-Da,stiu.Tot cam de la varsta aia...Eh in fine.Lasa,ca iau chitara ast'lalta.E preferata mea Razz.Dar,poti sa te dai de-acolo?''Oleaca mai la stanga,oleaca mai la dreapta...daca se poate sa stea si pe scaun...este excelent :]]'' M-am gandit incepand sa chicotesc
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Mar Aug 25, 2009 7:30 am

-Nu, nu pot. Imi place canapeaua ta. E foarte comfortabila.
Nu voiam cu niciun pret sa ma dau de langa Uruha. Putea canta si pe scaun.
-Lasa ca mai bine canti pe scaun. Nu te incurca nimic in stanga si-n dreapta, i-am spus.
Daca ma enerva, poate il sarutam acolo pe Uruha, pur si simplu. N-aveam de gand sa stau cu mainile in san.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Mar Aug 25, 2009 7:58 am

M-am incruntat dar nu am comentat...l-am lasat sa stea acolo chiar daca nu-mi convenea.Am inceput sa cant o melodie trista de dragoste.Vorbeste despre o fata care ii place un baiat dar ea nu stie daca si el o place dar pan' la urma s-au cuplat.''Era o melodie..dar mi-ar fi placut sa se intample asa cu mine si cu Uruha...ah ce vise frumoase...''
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Mar Aug 25, 2009 10:58 am

N-am mai zis nimic de mult timp. Inainte de a incepe sa cante Shiba se asezae pe canapea langa mine. A inceput sa cante. Canta foarte bine. Am zambit. O intrebase pe Ai daca canta si ea. Era evident ca canta. Ai si-a luat cealalta chitara. A vrut sa se aseze langa mine, dar Shiba n-a lasat-o. Am inteles motivul pentru care nu a vrut sa o lase sa se aseze langa mine. Ma simteam constrans. Ai s-a asezat pe scaun si a icneput sa cante, Si ea a cantat un cantec frumos si trist. M-am ridicat de pe canapea si m-am dus sa ma uit pe fereastrain timp ce ascultam cantecul.
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Mar Aug 25, 2009 11:13 am

M-am oprit din cantat pe fata aparandu-mi o lacrima din cauza versurilor melodiei:
-Scuze..da' de fiecare data cand cant melodia asta ma apuca plansul...poate ca is mai sensibila decat altii...Am zis stergandu-mi lacrima ''Sau poate ca nu il pot avea pe Uruha langa mine...ma simteam prost...nu mi se mai intamplase sa pierd...si nu-mi placea sentimentul.Inca visam..dar poate mai bine visez.Nu vreau nici sa sufere Shiba din cauza ca se va desparti Uruha pentru mine...Nu vreau ca nimeni sa sufere...mai bine sufar io si gata...'' M-am gandit eu
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Mar Aug 25, 2009 11:44 am

Ai incepuse sa planga. Nu eram obisnuit cu plansul. Nu mai varsasem o lacrima de ani intregi. Poate de aceea Ai mi s-a parut o smiorcaita. Uruha statea in dreptul ferestrei si se uita pe geam.
-E in regula, i-am spus bland lui Ai.
Era firea mea sa nu ma smiorcai niciodata, dar nu toata lumea era ca mine si nu voiam sa le aplic tratamenul care mi-a fost aplicat mie.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Mar Aug 25, 2009 11:48 am

Vedeam reflexia lui Ai in geam. M-a intors cu fata spre ea si am vazut ca plangea. M-am intristat cand am vazut-o plangand, dar nici nu ma mirase. Cantecul parea foarte trisit si probabiil l-a invatat cand a trecut printr-o perioada grea din viata ei. Am zambit cald si i-am spus si eu:
-Nu-ti face griji. E bine sa plangi.
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Mar Aug 25, 2009 12:01 pm

Nu ma asteptam sa imi zica Shiba asa ceva.Imi prindea bine sa ma consoleze cineva.Apoi am inceput sa ma gandesc cum m-am comportat cu el de cand l-am cunoscut.Asta m-a facut sa regret:
-Stii,imi pare rau.Chiar nu am vrut...dar io chiar tin la Uruha si voiam sa fie al meu...dar am observat ca el tine la tine,nu la mine.Eu pentru el is un nimic mare.Tu esti toata lumea pentru el...Chiar imi pare rau...Am zis trista.Apoi l-am auzit si pe Uruha.Am zambit dar,mi-am luat gandul de la el...voiam sa-l uit.Chiar daca imi era cel mai drag
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Shiba-san Mar Aug 25, 2009 1:57 pm

Nu ma inselasem. Ai chiar era o smiorcaita. Uruha nu se purtase urat sau indiferent cu ea ca sa inteleaga cumva ca era un mar enimic pentru el. Atata doar ca lui Uruha ii placea de mine. Nu insemna ca eu doi nu aveau voie sa isi mai vorbeasca vreodata.
-Hei, ce tot spui acolo? Daca Uruha ma place pe mine, nu inseamna ca voi doi nu ar trebui sa mai vorbiti in veci. Si cine a zis ca esti un mar enimic pentru el? Si eu nu reprezint intreaga lui lume. Termina cu prostiile astea, i-am spus incruntandu-ma.
Shiba-san
Shiba-san
Admin
Admin

Varsator Numarul mesajelor : 246
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Pe scaun

http://www.summer-camp.forumotion.com

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Uruha Mar Aug 25, 2009 2:00 pm

Din nou, incepusem sa rad. Shiba era asa de amuzant cand se incrunta. Nu m-am putut abtine sa nu rad, dar avea dreptate. Nu insemna ca daca il plac pe el nu mia vroiam sa vorbesc cu ea. M-am uitat la Ai si, desi radeam, am dat din cap ca eram de acord cu Shiba.
Uruha
Uruha
Active Kid
Active Kid

Pesti Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Ai Otsuka Mar Aug 25, 2009 3:10 pm

-Hehehehe... Imi placea cand radea cineva de mine.Ma facea sa ma simt haioasa sau ceva de gen.Mai ales ca Uruha era dragut cand radea.Si mi placea.
-De la atata ras nu vi s-o facut sete? Am intrebat schimband subiectul.Nu ma mai puteam opri sa-l privesc pe Uruha.Si stiam ca il va alege pe Shiba,dar na...trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea.''Doamne ...oare cat mai pot sa ma uit la el?Mi-am scos pe ascuns telefonul din buzunar si i-am facut o poza.Dar blitul m-a dat de gol
-Oare ce s-a auzit?Am zis in timp ce butonam telefonul
Ai Otsuka
Ai Otsuka
Active Kid
Active Kid

Capricorn Numarul mesajelor : 107
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 32

Sus In jos

Ai's house - Pagina 2 Empty Re: Ai's house

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum