Life Style
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Film de groaza sau comedie?xD

2 participanți

In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 5:45 am

Stateam in fata cinematografului. Se difuzau doua filme in acelasi timp, dar nu stiam la care sa merg. Aveam chef sa ma sperii putin, dar in acelasi timp vroiam sa si rad cu pofta. M-am asezat pe o banca si am inceput sa fac ala-bala. Ma rog, niciodata nu tine, dar am incercat totusi. Asteptam sa mai vad pe cineva cunoscut, probabil ca m-as fi duc cu acea persoana la ce film ar fi vrut. Nu-mi pasa, doar sa vizionez ceva ><
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 5:56 am

Eva se plimba posomorata prin fata cinematografului.La un moment dat se oprise rezemandusi spatele de-un zid al unei cladiri,aproape de cinematograf,lasanduse din ce in ce mai jos,ajungand sa-si stranga picioarele la piept precum un copil ce fusese speriat.Pur si simplu nu stia ce se intamplase cu ea..Totul era bine zilele care trecusera,primele sale zile in noul apartament,sau poate..Avusese un cosmar.Sau mai degraba amintiri ce se derulau in fata ochilor sai.Isi inchise ochii.Nu avea de ce sa planga,in fond..amintirile erau trecut,iar azi era prezentul.Isi cufunda chipul intre palmele sale,in timp ce suvitele de par ii acopereau mainile,precum o mantie.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 6:00 am

Stateam cu coatele pe picioare si cu capul sprijinit in palme posomorata. M-am uitat din noiu spre cinema...apoi m-am uitat mai departe...Am zarit-o pe Eva..statea ghemuita langa perete si parea trista. M-am indreptat spre ea. Am ajuns, m-am ghemuit in fata ei si m-am uitat la ea.
-S-a intamplat ceva? am intrebat-o aproape in soapta.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 6:05 am

Tresari.Cum auzise vorbele ei,isi deschise ochii privindo.Trebuia sa'i spuna?Chiar se gandea la asta?Nu.In ultima clipa se razgandise.In fond..de ce sa'i spuna daca dabia o cunoscuse..Poate devenira prietene,dar incepea sa nu mai aiba atata incredere in ceilalti.Se schimbase?Probabil.
-N-am..N-am nimic!
Reusi sa spuna intr-un final,putin balbaita.Nu era firea ei,se vedea de la o posta,insa incerca sa se prefaca,ridicanduse imediat in picioare,ezitand sa o priveasca.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 6:12 am

M-am ridicat langa ea, ceva era cu ea pentru ca nu parea ca de obicei, era mai vesela. Ma gandeam...
-Bine...um..daca spui tu ca n-ai nimic..ce zici sa ne inveselim? am intrebat-o zambind si aratandu-i un film de comedie la cinematograf.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 6:16 am

-Desigur..
Isi atintise privirea asupra asfaltului,in timp ce vorbea.Un film sa o inveseleasca?Poate...poate mergea,cine stie?Isi inchise ochii,frecanduse mai apoi la ei cu mainile.Tot nu se inveselea asa ca i-o lua inainte Anettei,calcand apasat spre cinematograf,intrebando in soapta insa putin mai dur:
-Care film!?
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 6:22 am

Am ridicat din umeri, niciodata nu retineam titlurile.
-Um nu stiu...hai sa intram si sa aflam...am spus eu impingand-o inauntrul cinematografului. Vazusem undeva doua locuri libere si ne-am dus acolo. Luasem si o punga cu floricele si am asteptat sa inceapa filmul.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 6:27 am

Se aseza pe unul dintre scaune,lipindusi spatele de spatarul scaunului.In sfarsit gasise un loc mai confortabil,nu ca ar mai fi inseninato.Isi lasa capul pe spate inchizandusi ochii.Simtise cum o durere de cap isi facuse imediat aparitia,Eva incruntanduse.De parca nu iar fi fost de-ajuns starea sa.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 6:29 am

Incepuse filmul, ce bine de abia asteptam. Am avzut ca inchise ochii, si i-am spus revoltata.
-Hey,,la film nu se doarme...am spus ironic indreptandu-i punga cu floricele. Vrei?am intrebat-o vazand ca se incruntase.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 6:32 am

Lua un pumn de floricele deschizandusi ochii.Nu dormea...sau nu prefera sa numeasca asa aceasta..'actiune'.Privi ecranul.Se pare ca tanara avusese dreptate.Se aseza mai bine pe scaun putin iritata,incepand sa manance incet floricelele pe care le luase in pumnul sau acum cateva clipe.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 6:34 am

Incepusem sa rad, facuse o faza nasoala. Tipa din film se speriase de un hot, care de fapt nu era hot si a fugit pe niste trepte unde urmacu nsite baieti cu un acvariu de crabi. Tipe s-a impiedit de ei si a cazut cu capul in acvariu. Apoi am inceput sa mananc din nou.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 6:37 am

-Amuzant?
Murmura doar pentru sine.Nu prea i se parea amuzant,insa incerca sa se pefaca,ca rade.Putea?Cel putin..poate nu'i iesea bine insa macar..incerca.
"Daca asta e mai amuzant decat sa ma catar pe-un munte,si mai apoi sa-mi rup capul...Fie."
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 6:40 am

Am observat ca fata nu rase. Ma enerva cand lumea nu i se parea amuzant ceea ce mi se parea mie...Am continuat sa mananc ca sa mi se duca nervii.
-Nu e nevoie sa te prefaci ca razi...daca nu ti se pare amuzant...mai bine continui sa taci...i-am spus ghemuidu-ma pe scaun.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 6:44 am

Isi lasa capul plecat.Oare gresise?O suparase si pe ea?Nu dorea sa o intrebe,insa intrebarile nu'i dadeau pace niciodata pana cand nu actiona ce-si propusese.Dar..cum sa faca asta?Intrase la un film de comedie,doar pentru ca o invitase bruneta ca sa o mai destinda putin,iar acuma..parca o insultase.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 6:49 am

M-am uitat pe ecranul plat...iar se intamplase ceva amuzant si am inceput sa rad. Nu-mi mai pasa dac radea sau nu. oricum de suparat nu sa suparase prea tare, sunt foarte greu de enervat serios. imi placea chestia asta al amine,de ce nu stiu...xD
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 12:16 pm

-Umm..Anette..
Incerca sa vorbeasca mai tare,dar parca nu voria sa o deranjeze..Dar atunci de ce ii mai zicea?Nici ea nu stia.Isi scutura putin capul privindo cu atentie pe bruneta.Parca ii aducea aminte de ea cand era mai mica,iar faptul ca ar fi putut sa o supere devenea mai apasator.
-Iarta-ma...
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Sam Aug 22, 2009 12:37 pm

Am privit-o pe fata. Incerca sa spuna ceva, asa ca m-am apropiat de ea cu urechea de ea si am auzit un "Iarta-ma". Am priovit-o ceva timp, apoi i-am zambit dulce scotand limba copilareste.
-De ce iti ceri scuze? am intrebat chicotind in sopata.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Sam Aug 22, 2009 12:41 pm

-Umm..credeam ca te-ai suparat.
Incerca sa zambeasca,privindo.Nu era suparata?Se mirase,insa nu arata acest lucru.Sau poate i se parea doar ei...?Isi dadu o palma peste fata,incercand sa se....'trezeasca' la realitate.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Dum Aug 23, 2009 3:46 am

Am privit-o ciudat. de ce sa ma enervez, doar pentru ca nu a ras la ceva ce mie mi s-a parut amuzant? Asta era chiar culmea. Nu avema cum sa ma enervez de la atata tot.
-Nici vorba, i-am zis scotand limba copilareste. Nu m-am spuparat, stai linistita. Am spus aratandu-i degetele in forma de V.
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Dum Aug 23, 2009 6:41 am

O imbratisa.Se bucura ca nu o suparase cu nimic,chiar daca era putin paranoica.Mereu credea alte lucruri decat cum era realitatea,fiind mereu considerata o ciudata,poate si in momentul actual.
Se pare ca se mai inveselise,in timp ce zambetul se contura incet pe buzele sale.
-Mersi!
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Anette Dum Aug 23, 2009 6:44 am

A simtit cum ma imbratisa. Am imbratisat-o la randul meu. Nu stiam de ce se intristase, dar acum era mai zambareata si mai senina. M-am bucurat. Apoi am auzit un "Merci". Am inceput sa ma intreb..pentru? probabil pentru ca nu ma suparasem pe ea, dar nu aveam de ce...I-am raspuns.
-N-ai pentru ce...
Anette
Anette
New kid in town
New kid in town

Taur Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 30

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Evelline Clauzs Dum Aug 23, 2009 6:47 am

La un moment dat ii daduse drumul,putin rusinata.Iar se facuse de ras,ca de fiecare data.Probabil devenea din ce in ce mai nebuna,si credea ca s-ar putea sa-si piarda prietenii....Prietenii cu care dabia incepuse sa se imprieteneasca.
-Scuze..Iar devin cam..Paranoica.
Evelline Clauzs
Evelline Clauzs
New kid in town
New kid in town

Leu Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 27

Sus In jos

Film de groaza sau comedie?xD Empty Re: Film de groaza sau comedie?xD

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum